DZIEŃ ZIEMI – WARSZAWA, 27.04.2014

WIELKA ZBIÓRKA REMONDIS i EKO-PUNKT*

Firmy Remondis Electrorecycling, Electro-System oraz EKO-PUNKT zapraszają do aktywnego udziału w wielkiej zbiórce elektroodpadów i opakowań, która odbędzie się 27. kwietnia w godzinach 10:00-18:00 na terenie stadionu RKS SKRA (wjazd od ul. Wawelskiej). 

Każdy, kto tego dnia przyniesie do naszego punktu wymienione poniżej odpady otrzyma w zamian rośliny doniczkowe lub sadzonki krzewów. 

• duży sprzęt (lodówka, pralka, kuchenka, telewizor) = 1 roślinka
• 3 średnie sprzęty (odkurzacz, komputer, drukarka, suszarka, żelazko, mikser, wiertarka itp.) = 1 roślinka
• 6 drobnych sprzętów (telefon kom., ładowarka, myszka itp.) = 1 roślinka
• 20 opakowań szklanych (słoiki, butelki) = 1 roślinka
• 20 opakowań z tworzywa (butelki po napojach, chemii gospodarczej) = 1 roślinka
• 20 opakowań z aluminium (puszki po napojach itp.) = 1 roślinka

PIKNIK EKOLOGICZNY

Podczas pikniku na Polu Mokotowskim na wszystkich odwiedzających nasze stoisko czekać będą dodatkowe atrakcje:
IV Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem będzie rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nowe elektronarzędzia**. Zgłoś się i zostań MISTRZEM!
Rozkręcanie komputerów dla dzieci – młodsi uczestnicy pikniku będą mogli osobiście rozkręcić komputer i zobaczyć, co jest w środku. Każdy wyposażony zostanie w niezbędne środki bezpieczeństwa oraz narzędzia.
Eko-kącik dla dzieci – dla najmłodszych przygotowane zostaną malowanki, łamigłówki, rebusy itp. o tematyce ekologicznej.
Warsztaty z Elektro-Biżuterii - we współpracy z Eko Akademią portalu ZielonaLekcja.pl przygotowaliśmy atrakcje, której celem jest edukacja ekologiczna w temacie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz zużytych baterii. Pokażemy, że elektroodpady można wykorzystać powtórnie! Ze zużytych kabli stworzymy szykowny naszyjnik, a części z komputera znajdą się w kolczykach i pierścionkach. Oprócz odpadów użyte zostaną również akcesoria do profesjonalnego tworzenia biżuterii.
Edukacja z przytupem - energiczny taniec z bateriami. Najmłodsi, pod okiem animatorki, najpierw ozdobią tekturowe baterie, wzorując się na tych prawdziwych. A potem pod wodzą instruktorki salsy... zatańczą z bateriami! Widowiskowe, muzyczne wejścia taneczne o każdej pełnej godzinie.
Warsztaty edukacyjne na temat puszek aluminiowych - fundacja RECAL przeprowadzi warsztaty edukacyjne na temat recyklingu alu-puszek. Poprzez gry i zabawy sportowe oraz z wykorzystaniem surowców wtórnych będziemy uświadamiać dlaczego warto odzyskiwać surowce wtórne. Będzie można wykazać się wiedzą na temat recyklingu oraz sprawnością fizyczną.
Stoisko informacyjne – każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami. Zaprezentowany zostanie również projekt firmy Action - ActiveEKO, którego celem jest zbiórka zużytych tonerów i tuszów, na rzecz ochrony środowiska.


* Szczegółowy regulamin dostępny na stronie www.remondis-electro.pl oraz u Organizatorów zbiórki 


** Sponsor nagród:
topex

*** Akcję wspierają:

logoAction nowe 

ekoakademia - projekt2

RECAL logo

Dokumenty do pobranie:

wiecej  IV Mistrzostwa w rozkręcaniu komputerów – regulamin
wiecej  Zbiórka odpadów – regulamin
wiecej  IV Zbiórka odpadów – załącznik do regulaminu© 2019 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.