Kulturalnie o niskiej emisji, czyli klimatyczny finał wakacji na placu Zamkowym.

Piknik-2016-plakat700

Piknik-2016-program700


W niedzielę, 28 sierpnia, w godz. 11.30-16.30 zapraszamy na plac Zamkowy do udziału w IX edycji Pikniku z Klimatem. Tym razem bawić się będziemy pod hasłem: „Kulturalnie o niskiej emisji!”. Piknik z Klimatem to cykliczne wydarzenie ekologiczno-kulturalne organizowane w stolicy. W sąsiedztwie Zamku Królewskiego będzie można edukować się bawiąc się i wypoczywając. Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Electro-System, posiadająca tytuł Partnera dla Klimatu, oraz REMONDIS Electrorecycling zapraszają do aktywnego udziału w wydarzeniu.

Podczas imprezy na wszystkich odwiedzających nasze stoisko edukacyjne czekać będą następujące atrakcje:
• IX Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem będzie rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nagrody ufundowane przez firmę TOPEX. Zgłoś się i zostań MISTRZEM!
• Eko-kącik dla dzieci – dla najmłodszych przygotowane zostaną malowanki, łamigłówki i rebusy o tematyce ekologicznej.
• Warsztaty z Elektro-Biżuterii - Pokażemy, że elektroodpady można wykorzystać powtórnie! Ze zużytych kabli stworzymy szykowny naszyjnik, a części z komputera znajdą się w kolczykach i pierścionkach. Oprócz odpadów użyte zostaną również akcesoria do profesjonalnego tworzenia biżuterii.
• Stoisko informacyjne – każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami.

 

 © 2017 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.