X Piknik z Klimatem na Placu Zamkowym w Warszawie

plakat 2017 www

 

W niedzielę, 27 sierpnia w godz. 11:30-16:30 zapraszamy do udziału w X edycji Pikniku z Klimatem pod hasłem "Każda podróż może być klimatyczna”. Piknik z Klimatem to cykliczne wydarzenie ekologiczno-kulturalne organizowane w stolicy. W sąsiedztwie Zamku Królewskiego będzie można edukować się wypoczywając i bawiąc się. Piknik od wielu lat jest świetną okazją, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska oraz przyczynić się do ochrony klimatu. Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Electro-System, posiadająca tytuł Partnera dla Klimatu, oraz REMONDIS Electrorecycling zapraszają do aktywnego udziału w wydarzeniu.

Podczas imprezy na wszystkich odwiedzających nasze stoisko edukacyjne czekać będą następujące atrakcje:
• XI Otwarte Mistrzostwa Polski w rozkręcaniu komputerów na czas. Konkurs skierowany jest do osób dorosłych, a zadaniem będzie rozkręcenie komputera w jak najkrótszym czasie. Uczestnicy dostaną odpowiedni strój i akcesoria zabezpieczające, a do wykonania zadania używać będą profesjonalnych wkrętarek. Osoby, które uzyskają najlepsze wyniki otrzymają nagrody ufundowane przez Grupę TOPEX.
• Eko-kącik dla dzieci – dla najmłodszych przygotowane zostaną malowanki, łamigłówki i rebusy o tematyce ekologicznej.
• Warsztaty tworzenia biżuterii z elektroodpadów - ze zużytych kabli stworzymy szykowny naszyjnik, a części z komputera znajdą się w kolczykach i pierścionkach.
• Stoisko informacyjne – każdy odwiedzający piknik będzie mógł zapoznać się materiałami informacyjnymi na temat prawidłowego postępowania z odpadami, w tym ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym oraz z bateriami.


wiecej Ulotka do pobrania

 

 © 2017 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.