Licytuj wyjątkowy kosz na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! 

Licytuj, pomagaj, segreguj. Wyjątkowy kosz na aukcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Co zrobić, aby pomóc ratować życie wcześniaków i ich mam? Jak wspierać tych, którzy są w niekorzystnej sytuacji życiowej? Jak chronić środowisko naturalne? Na te liczne pytania odpowiedź znalazła firma REMONDIS ELECTRORECYCLING przekazując na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy wyjątkowy i unikalny, bo indywidualnie oznakowany kosz do segregacji odpadów.

 kosz_serce

Włoski architekt wnętrz i projektant Gianluca Soldi stworzył przedmiot, który jest odpowiedzią na potrzebę segregacji odpadów - kosz „Ovetto”. Z designerskim koszem Ovetto możesz segregować pomysłowo i stylowo! Składa się z trzech komór oraz centralnej zgniatarki do butelek PET. Zgniatarka do butelek pozwala na zmniejszenie objętości odpadów.

Idealny do stosowania w zielonym biurze lub w domu, można go postawić również w ogrodzie, miejscach użyteczności publicznej, bankach, szpitalach, urzędach i firmach, którym zależy na ekologicznej postawie.

OVETTO otrzymał wiele prestiżowych nagród dla dobrego designu:
- Vepucci Award 2008” (Florencja)
- został wybrany spośród 30 najlepszych włoskich projektów (Nowy Jork, 2008)
- zdobył „WT Award 2010” (Mediolan).

Kosz jest łatwy w obsłudze również dla dzieci i osób niepełnosprawnych. Kształt jajka, pierwotnego symbolu życia przypomina, że każdy z nas może być efektywnym "narzędziem" dla regeneracji Ziemi. Ovetto jest gładki, nie ma ostrych krawędzi.

 

FUNKCJONALNY i UNIKALNY
Kosz „Ovetto” posiada trzy pojemniki, których klapy różnią się oznaczeniami - ze względu na typ odpadów (np. papier, plastik, szkło, itp.). Drzwiczki służą do wymiany worka, a nad każdym pojemnikiem znajduje się małe okrągłe odchylane wieczko do wyrzucania odpadów. Konstrukcja kosza zapewnia skuteczną izolację niepożądanych zapachów. Kosz jest obrotowy, można postawić go w kącie bez ograniczenia dostępu do każdego przedziału. Na koszu umieściliśmy charakterystyczne czerwone serce, datę oraz numer finału.

 

kosz_ekologiczny

 

EDUKUJE NA TEMAT OCHRONY ŚRODOWISKA
Produkt nie tylko spełnia potrzeby funkcjonalności i estetycznego wyglądu, ale również, dzięki uczynieniu codziennej segregacji nawykiem łatwym i przyjemnym, uczy dzieci, młodzież i dorosłych szacunku dla środowiska. „Ovetto” wyprodukowany jest 100% z materiału pochodzącego z recyklingu. Zastosowanie kosza „Ovetto” na otwartych przestrzeniach i we wszelkich miejscach publicznych umożliwia popularyzację segregacji odpadów nie tylko w rodzinach, ale także w całym społeczeństwie.


DESIGNERSKI
Kosz „Ovetto” ma kształt jaja, a jego delikatna i stożkowa linia czyni go przedmiotem designerskim, który dobrze komponuje się w każdym pomieszczeniu i współgra z różnego rodzaju meblami. Spodoba się zwłaszcza osobom ceniącym oryginalność, nowoczesność w wystroju wnętrz oraz elegancję.

 

ODPOWIEDZIALNY
Przy procesie montażu i transportu OVETTO producent współpracuje z lokalnym oddziałem Caritas, dając możliwość pracy i nawiązania społecznych relacji ludziom w niekorzystnej sytuacji życiowej.

 

DANE TECHNICZNE
Wymiary: średnica 46cm, wysokość 86 cm
Waga: 7.8 kg
Każdy przedział ma pojemność 30 litrów
Opakowanie: karton z recyklingu

Licytuj, pomagaj, segreguj!
wiecej http://aukcje.wosp.org.pl/show_item.php?item=583606
 
Aukcja trwa do 19 stycznia 2012.© 2017 REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o.